15 września, 2014 . Ilona Kozłowska

Miało być też o atrakcjach eventowych no i jest!

Ostatnio dość popularną atrakcją na imprezach firmowych czy weselach jest fotobudka. Co to jest? Jak działa i kiedy najlepiej zamawiać fotobudkę?

Od jakiegoś czasu możemy spotkać takie budki również w Centrach Handlowych, które mają na celu oderwanie klientów od zakupoholizmu. Przyznam, że sama nie korzystałam z fotobudki, ale jej działanie jest mi znane i widzę sens w tej formie urozmaicenia imprezy.

Czym jest fotobudka?

Fotobudka to nowa usługa, która urozmaica różnego typu wydarzenia. Jest to mała budka o wymiarach 200x220x160 cm, wymiary te dotyczą budki z boksem zamkniętym.

Postawiona w dogodnym dla wszystkich miejscu daje możliwość uwiecznienia zabawnych momentów wszystkim uczestnikom imprezy. Obsługa jest bardzo prosta! Wystarczy dotknąć ekranu, by bez pomocy speca od zdjęć wykonać serię 4 fotografii i po kilku sekundach trzymać wydrukowane zdjęcia w dłoni. Ten rodzaj atrakcji staje się hitem na imprezach. Uczestnicy mają szybką i śmieszną pamiątkę z imprezy!

Jakiś czas temu na weselu organizowanym przeze mnie, pojawiła się na sali tanecznej fotobudka. Na początku podchodziłam do tej formy atrakcji z dość dużym dystansem, ale jak się okazało był to strzał w 10! Budka była dostępna dla gości przez 3 godziny i nawet przez minutę nie stała pusta! Każdy wychodził z niej ze zdjęciami i chwalił się nimi innym uczestnikom wesela.

Jak kształtują się ceny za wynajem fotobudki?

Jest to dość istotna sprawa, ponieważ firmy zajmujące się wynajmem fotobudki często dodają dodatkowe usługi. Z reguły cena uzależniona jest od wybranego pakietu. W podstawowym pakiecie zawiera się zazwyczaj: czas – 2 godziny, zdjęcia bez limitu, foto gadżety, galeria zdjęć na Facebook’u, własny tekst pod zdjęciami, dojazd do klienta do 20 km.

Cena pakietu podstawowego to 900 zł brutto! Można zamówić również kopię wszystkich zdjęć na płycie. Można też zamówić księgę gości, do której będzie można wklejać zdjęcia oraz wpisać własną dedykację, czy reportaż z imprezy. Opcji dodatkowych jest sporo i każda firma ma je inne. Ceny pakietu podstawowego raczej w wielu firmach będą podobne.

Fotobudka nie powinna stać na imprezie sama. Ktoś musi ją obsługiwać, reagować na ewentualne niedogodności rzeczy martwych czy po prostu zachęcać ludzi do wygłupów. Osoba taka dysponuje foto gadżetami, które oddaje do dyspozycji gości. I z nią możemy ustalić ewentualne przedłużenie pracy fotobudki.

Kiedy zamawiać? Zawsze! Najlepiej sprawdza się to na wieczornych imprezach integracyjnych, wtedy uczestnicy mają najwięcej szalonych pomysłów i nie trzeba ich zachęcać do zrobienia sobie SELFIE.

Moim zdaniem jest to hit i ludzie będą chętnie z tego korzystać. Myślę, że na wielu moich eventach fotobudka znajdzie swoje miejsce.

Zdjęcie autorstwa: Foto Iluzjon z Lublina